Co je molekulární vodík?

Široká společnost považuje molekulární vodík za malý vědecký základ.

Vodík je nejmenší a nejjednodušším prvek periodické tabulky, je bez chuti, bez zápachu a je bezbarvý, přesto má mnoho zdravotně pozitivních účinků.

Před mnoha lety při zkoumání léčivé vody v Nordeau bylo zjištěno, že je tato voda obohacena molekulami H2, tedy vodíkem a od té doby výzkumy prokázaly pozitivní vliv při více než 150 nemocech.

Antioxidační a protizánětlivý

Molekulární vodík podporuje metabolismus glukózy, čímž napomáhá stimulaci energetického matabolismu, díky čemuž je velmi účinný při sportovních výkonech a následné regeneraci. Vodík taktéž chrání před poruchami kognitivních smyslů, címž chrání mozek před stárnutím.

Tohoto je molekulární vodík schopný díky tomu, že se jedná o nejmenší a nejlehčí prvek - dostane se do každé buňky a každého orgánu v těle

Primární antioxidant

Většina vědců se zaměřuje na schopnost molekulárního vodíku působit jako antioxidant, vodík H2 má totiž silnou schopnost slelektivně neutralizovat volné radikály v těle, které jsou pro naše buňky toxické. Tímto molekulární vodík chrání DNA, RNA a buněčné proteiny před oxidačním stresem.

A aby to nebylo vše...

Výzkumy zároveň uvádějí schopnost molekulárního vodíku měnit signalizaci buněk, jejich metabolismus a expresi genů, díky čemuž má protizánětlivé a antialergické účinky a dopomáhá ochraně proti odumírání buněk.

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení